17. Kúsok raja

Všetko nasvedčovalo tomu, že už je z nás pár, no stále neoficiálny. Nemala som možnosť aby ma niekde predstavil ako svoju priateľku, stále som nebola zaradená, kto vlastne som.

Všetko nasvedčovalo tomu, že už je z nás pár, no stále neoficiálny. Nemala som možnosť aby ma niekde predstavil ako svoju priateľku, stále som nebola zaradená, kto vlastne som.

Nejako som sa s tým už vyrovnala, netreba vážne nič siliť. Uvidíme ako sa veci vyvinú. Je nám spolu super a tešíme sa z každého spoločného okamihu.
Dni ubiehali ako voda, stále dookola tá vyčerpávajúca práca, z ktorej som chodila unavená ako kôň. Už som ako tak spoznala hlavné mesto. Vedela som sa orientovať kde čo je a nemala som už pochybnosti aby som zablúdila. Popri práci som sa snažila nájsť si novú prácu. Veď som v skúšobnej dobe môžem odísť kedykoľvek bez udania dôvodu.
Podarilo sa mi raz ráno pri prezeraní objaviť prácu v tabaku. Nebránila som sa zmene, síce určite to bude v nákupnom centre a pracovná doba je krátky a dlhý týždeň. Nevadí odoslala som. Čakala som pár dní aby sa mi ozvali. Dohodli sme si pohovor. Bola som stopercentne rozhodnutá, že v tom hotely nechcem odísť. Musím si samozrejme ešte odpracovať pár dní určite, ale to zvládnem.
Neviem presne aký bol vtedy deň, ale s takou malinkou dušičkou som sa spýtala Jeho, či by nechcel ísť na východ so mnou. Nech sa zoznámi s mojou rodinou bližšie. Netrvalo dlho a jeho odpoveď bola priama a rýchla, že určite áno. Nevidí v tom žiadny problém. Tešila som sa, no stále mi nedali spať myšlienky ako ho predstavím. No snáď dovtedy sa to nejako vysvetlí, že vlastne my sme.
Pobalili sme si tašky, zobral ich do auta a po mojej práci, že ma vyzdvihne a pôjdeme. Konečne domov. Tešila som sa. Darčeky dostane asi každý, veď prídem po mesiaci domov.
Čakala som ho na chodníku presne tam kde ma čakal predtým on so zmrzlinou, celá unavená pamätám si, že tam kde som stála mohlo byť aj 35 stupňov. On skončil o hodinku skôr v práci a vyzdvihol ma. No pokiaľ som ho čakala, skoro som sa roztopila a vyzliekla z kože. Strašne horúci deň a my sme si vybrali cestovať na východ.
Konečne som videla jeho auta a aj jeho. Zbadala som ho už z diaľky, jeho pohľad bol úplne zamyslený. Nevedela som zasa, nad čím on stále rozmýšľa. Nechcela som sa ho to spýtať, veď on mi určite povie.
Nastúpila celá šťastná s červenými líčkami. Ide sa za rodinou a hlavne ide sa s ním. Po chvíli čo som nastúpila a prešli sme pár metrov zasvietila na semafore červená, chytil ma za tvár pritiahol k sebe a dal mi krásny dlhý bozk. Potešil ma veľmi. To bude krásna cesta pred nami. Ani kolóny mi nebudú vadiť.
Samozrejme kolóny boli všade kde sme sa pozreli. Úplne všade. No vybrali sme si zlý termín dnes začali letné prázdniny.
Cestou von z hlavného mesta sme odbočili zle. Trošku si na seba ponadával a zvládli sme to. Vyhli sme sa dosť dlhej kolóne a stihli sme si dať ešte aj kebab a aj zmrzlinku. Krásne štyri hodiny cesty pred nami.
Sadli sme si a šli. Boli sme už skoro pred Banskou Bystricou zastavili sme sa ešte na cigu a trošku sa ponaťahovať. Kúpil nám redbull a po cigaretke sme cestovali ďalej.
Bol krásny prvý júl a presne na mieste kde začínajú Donovaly sa pozrel na mňa a s úsmevom povedal: „ĽÚBIM ŤA.“